Murat AĞÇİÇEK’den Düşünceler Sergisi

18 Mayıs 2015, 20:59

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Murat Ağçiçek’in ‘Düşünceler Serisi’ olarak adlandırdığı kişisel resim sergisi Samsun Pera Sanat Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergi hakkında bilgi veren OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Eğitim Bölümü Resim-İş Öğretim Görevlisi Murat Ağçiçek, “‘Düşünceler Serisi’ olarak adlandırdığım çoklu figürlü resimlerinde; dış mekanda yer alan insan, insanlar ve köpek figürleri, insanların kendi mekanlarındaki yalnızlığını, insanın insan olma kodlarını sorguluyorum. Resimlerdeki köpek figürü, Filiz Özdem’in söylediği gibi “Köpek bir hayvan figürü olarak değil, insanın insan eksikliğinin kuyusunu dolduran bir “can”nın simgesi, bir yokluğu işaret eden ve dolduran varlık olarak ressamın varlık seferinde yerini alır.” dedi.

Sergide figürlü resimlerin dışında Portre ve Natürmortlara da yer veren sanatçı, günlük hayatımızda sürekli bizimle beraber olan ve sıklıkla bakıpta göremediğimiz çevremizdeki kurumuş çiçekler, yapraklar ve meyveler resimlerin e konu olmuştur. Bu kompozisyonlarıda, nesnelere yeni bir yaşamı, ışığı sunduğu söylenebilir.

Sergide değişik dönemlerden, büyüklü küçüklü tual üzerine yağlı boya tekniğiyle yapılmış olan resimler 18 Mayıs 2015 tarihihe kadar Pera Sanat Merkezi’nde gezilebilecek.

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ(OMÜ) GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ MURAT AĞÇİÇEK’İN ‘DÜŞÜNCELER SERİSİ’ OLARAK ADLANDIRDIĞI KİŞİSEL RESİM SERGİSİ SAMSUN PERA SANAT MERKEZİ’NDE SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU, OMÜ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ EĞİTİM BÖLÜMÜ RESİM İŞ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ MURAT AĞÇİÇEK (KENAN AKYÜZ/SAMSUN-İHA)

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ(OMÜ) GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ MURAT AĞÇİÇEK’İN ‘DÜŞÜNCELER SERİSİ’ OLARAK ADLANDIRDIĞI KİŞİSEL RESİM SERGİSİ SAMSUN PERA SANAT MERKEZİ’NDE SANATSEVERLERİN BEĞENİSİNE SUNULDU (KENAN AKYÜZ/SAMSUN-İHA)

Kaynak: omu.edu.tr